983441423601+

 

همزمان با 15 اسفند روز درختکاری و در هفته منابع طبیعی و در راستای اجرای سیاست های زیست محیطی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر ، 2500اصله نهال از انواع درختان زیتون ، کاج ، اکالیپتوس ، سرو و...... در سایت خطوط 5و6و7 کنسانتره غرس شد . در این اقدام زیست محیطی که با مراسم نمادین همراه بود شرکت های گهرروش ، گل گهر و پاریزپیشرو مشارکت داشتند . همکاران گهرروشی شاغل در این سایت در کنار مسئولین عالی رتبه گل گهر و گهرروش در این روز هر کدام با دستان خود درختی را به زمین نشاندند تا در هفته منابع طبیعی اقدامی هر چند کوچک در راستای حفظ منابع طبیعی برداشته باشند .

 

مسابقات فوتسال داخلی شرکت گهرروش با شناخت تیم های برتر به پایان رسید . در شب پایانی این مسابقات که دوشنبه 96/12/14 در سالن مجموعه هلال احمر برگزار شد دو تیم تغلیظ A و خطوط پنج وشش B  به مصاف هم رفتند که در پایان تیم با تجربه تغلیظ با برتری دو گل موفق به بالا بردن جام قهرمانی این رقابت ها شد و در بازی رده بندی هم تیم خطوط پنج و شش A با برتری 3 بر 1 مقابل پلیکامD  عنوان سومی رقابت ها را ازعان خود کرد . گفتنی است که این رقابت ها از تاریخ 23 بهمن ماه با حضور 9 تیم از چهار کارگاه تحت پیمان شرکت آغاز شد و به مدت سه هفته به طول انجامید . مراسم پایانی این مسابقات با حضور مهندس بابک نکویی معاونت بهره برداری گهرروش ، مهندس هادیان ریاست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و حسن بدخشان ریاست هیات فوتبال برگزار و به تیم های برتر هدایا و لواحیی اهداء گردید .

با عنايات و توجهات حضرت احديت و تلاش و كوشش مجدانه پرسنل واحد برق و ابزاردقيق شركت گهرروش سيرجان و كارفرماي محترم در كارگاه خط چهارم كنسانتره شاهد به ثمر نشستن يكي از موفقيتهاي بزرگي شديم كه براي مجموعه عظيم گل گهر افتخار آفريني مي كند .

بومي سازي سيستم كنترل كراشر مخروطي خط چهارم كه به صورت انحصاري در اختيار شركت سوئديSANDVIK بوده وتهيه قطعات سخت افزاري و استفاده از نرم افزار آن با توجه به تحريم كشورمان بسيار زمانبر و پر هزينه بوده و بار مالي زيادي را به شركت تحميل مي كرد ؛ همچنين اين شركت كراشرهاي خود را با سيستم كنترل انحصاري خود با نام ASRI كه صرفا توسط شركت SANDVIK قابل تهيه هستند را عرضه مي نمايد كه از نظر اقتصادي به هيچ عنوان مقرون به صرفه نيستند .

نيازومسايل و مشكلات بالا سبب شد كه اين سيستم بومي سازي شده و برنامه آن نيز تغيير نمايد تا در صورت خرابي و مشكلات اين تجهيز حياتي ، قطعات آن در بازار كشورمان موجود باشد كه بحمدا... پس از كوشش و تلاش همكارانمان در واحد برق و ابزاردقيق، سخت افزار الكتريكي با قطعات موجود در بازار بازسازي شد و با استفاده از سيستم يكپارچه (DCS) كارخانه مسايل نرم افزاري و برنامه عملكردي كراشر نيز پياده سازي شد و پس از تستهاي مربوطه ، كراشر در مدار توليد به صورت مطلوب در حال كار مي باشد.

اهم مزاياي تغيير سيستم كنترل :

-      -   جلوگيري از توقفات چند ماهه تجهيز

-       -  كاهش هزينه و تسريع در تهيه قطعات يدكي  

-      -   جلوگيري از خروج ارز

-      -   بومي سازي و توانايي عيب يابي

-     -    استفاده از سيستم يكپارچه كارخانه به جاي چند سيستم مجزا

-     -    امكان نظارت دقيق بر عملكرد سيستم و تغيير شرايط آن در صورت نياز

-     -    كاهش هزينه هاي نگهداري و تعميرات

 

 

رکورد تولید کنساتره مجموع 4 کارخانه تحت پیمان شرکت گهرروش در بهمن ماه از مرز یک میلیون و سیصد تن گذشت . مهندس بابک نکویی معاونت بهره برداری مجموعه گهرروش در توضیح این خبر گفت : خوشبختانه روند تولید در کارخانه های تغلیظ ، هماتیت ، پلی کام و خطوط 5 و6و7 روز به روز در حال افزایش است و به حول قوه الهی در سایه همدلی و همکاری پرسنل ، کادر مدیریتی و کارفرمای محترم موفق شدیم در بهمن ماه رکورد تولید 1،373،524 تن کنسانتره را در مجموع 4 کارخانه به ثبت برسانیم که از این نظر در نوع خود کم سابقه است . وی همچنین به ثبت رکورد تولید 545،648 تن کنسانتره در خطوط 5و6و7 در بهمن ماه اشاره کرد و افزود با برنامه های اصلاحی که در خطوط 5و6 انجام دادیم و اضافه شدن خط 7 به چرخه تولید در این کارخانه نیز رکورد قابل توجهی در بهمن ماه به ثبت رسید که از این بابت بایستی به مجموعه گهرروش و گل گهر تبریک بگویم ، شایان ذکر است خط 7 به تازگی در سفر ریاست محترم جمهور به سیرجان به بهره برداری رسید و به خطوط تولید کنسانتره در مجموعه گل گهر افزوده شد . از دیگررکورد هایی که در بهمن ماه به ثبت رسیده می توان به رکورد بالاترین ضریب دسترسی تجهیزات در کارخانه پلی کام اشاره کرد که از زمان بهره برداری این کارخانه (هفت سال) بی سابقه بوده است . این ضریب از سوی مهندس محمد فروغی سرپرست برنامه ریزی کارخانه پلی کام 98 درصد اعلام شده است .

 

 

کارگاه آموزشی تعیین سبک مدیریت با حضور بیش از سی مدیر واحد اجرایی ، اداری ، مالی و پشتیبانی شرکت گهرروش برگزار گردید . در این کارگاه آموزشی که به منظور آشنایی مدیران و سرپرستان شرکت با شیوه های نوین مدیریتی برگزار شد مهندس رضا جوشن مباحثی پیرامون سبک رهبری و نقش سرمایه انسانی در سازمان ها و همچنین هدف و مسئولیت پذیری مطرح کرد که مورد استقبال افراد حاضر در این کارگاه آموزشی قرار گرفت . گفتنی است این کارگاه به همت مدیریت سرمایه انسانی و واحدآموزش شرکت گهرروش صبح روز جمعه 29/10/96 در محل سالن کنفرانس شهرک مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر و به مدت 4 ساعت بر پا شد .

زیر مجموعه ها

آدرس كارخانه :  كيلومتر 55 جاده - شركت معدنی و صنعتی گل گهر (شركت گهرروش سيرجان)  - صندوق  پستی: 78185/519
تلفن :  41423238 - 034   فکس :   42251038 - 034  داخلي روابط عمومي:  3601

Template Design:Dima Group