فرآوری غبار کارخانه تغلیظ

 

هدف: به منظور استفاده از ته ریز سیکلونها و جلوگیری از هدر رفت غبار ناشی از خروجیهای جداکننده الکترواستاتیک  کارخانه تغلیظ که در صورت جمع آوری کارخانه بازیابی هماتیت و سولفورزدایی امکان داشت به صورت باطله از چرخه تولید کنار بروند؛ ؛طرح اجرای این پروژه در راستای استفاده از این باطله در کارخانه تغلیظ کلید خورد.

از مزایای اجرای این طرح علاوه بر استفاده از غبار کارخانه تغلیظ ،جلوگیری از بیکار شدن بیش از یکصد وده نفر از پرسنل با تجربه و کارآزموده کارخانه بازیابی هماتیت پس از جمع آوری بود .

در این قرارداد یکساله و کاملا بومی، بخش طراحی و مهندسی بر عهده شرکت روناک و خرید ،تامین و اجرا بر عهده شرکت گهرروش سیرجان بوده است . عملیات احداث این کارخانه از اسفندماه 1396  در زمینی به مساحت 1000 مترمربع و در سه طبقه با اسکلت فلزی به وزن 800 تن شروع شد و پس از یازده ماه به بهره برداری رسید.

اجرای پروژه غبار کارخانه تغلیظ؛کاهش تولید که به دلیل جمع کردن کارخانه بازیابی هماتیت صورت می گرفت را جبران نموده و توانایی رسانیدن خوراک کارخانه گندله سازی به میزان 800 هزارتن کنسانتره با عیار،بلین،رطوبت و کیفیت مطلوب را دارد .

این کارخانه پس از بهره برداری بواسطه احداث ، اجرا و نصب صحیح تجهیزات و پرسنل مجرب تولید و تعمیرات توانست در همان ماه اول به تولید نامی دست یابد.

از خصوصیات بارز پروژه مزبور،عدم ارزبری خارجی بوده و ساخت 100 درصدی تجهیزات و قطعات به دست توانمند فرزندان ایران زمین را در خود دارد که نماد قدرتمندی از توجه به اقتصاد مقاومتی و توانمندیهای بومی سازی کشورمان می باشد.

به لطف خداوند منان و با دقت و ریز بینی کارشناسان واحد ایمنی و بهداشت شرکت گهرروش و نظارت واحد ایمنی و بهداشت کارفرمای محترم ؛در مدت زمان احداث این پروژه ؛ شرکت گهرروش توانست بالاترین امتیاز ممکن در شاخص ایمنی و بهداشت حرفه ای را از واحد ایمنی و بهداشت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر کسب نماید به گونه ای که در طول اجرای آن هیچگونه هزینه جانی و آسیب دیدگی برای پرسنلی که در حال کار بودند پیش نیامد که این خود از بالاترین موفقیتهاست.

شرکت گهرروش سیرجان ضمن سپاسگزاری از ایزد منان،از اطمینان مجموعه بزرگ معدنی و صنعتی گل گهر بواسطه اینکه احداث و اجرای این پروژه را به عهده این شرکت قرار داده،امیدوار است در آینده نیز در زمینه ساخت و بهره برداری سایر پروژه ها مانند گذشته به عنوان بازویی توانمند برای شرکت گل گهر تلاش نماید.

 

 

.

 

 

 

تماس با ما

  آدرس : سیرجان،کوی امام خیابان دکتر فاطمی،نبش آیت اله کاشانی،پلاک ۲۶

  صندوق پستی : ۷۸۱۶۹۵۹۳۷۹

  تلفن : ۴۲۲۵۰۲۱۳-۴۲۲۵۶۶۰۲ - ۰۳۴

  روابط عمومي : ۴۱۴۲۳۶۰۱ - ۰۳۴ 

  فکس : ۴۲۲۵۱۶۴۱-۴۲۲۵۱۰۳۸- ۰۳۴

  پست الکترونیک:  info@grsco.ir

Template Design:Dima Group